środa, 27 sierpnia 2014

3. Zauroczenie - Margit SandemoTytuł: Zauroczenie
Seria: Saga o Ludziach Lodu
Autor: Margit Sandemo
Wydawnictwo: Pol-Nordica

Liczba stron: 254 

Opis:
Silje, córka Arngrima, miała zaledwie 17 lat, gdy zaraza w 1581 roku zabrała wszystkich jej bliskich. Wygłodniała, zziębnięta, z dwójką osieroconych, przygarniętych dzieci, podążała ku miejscu za miastem, gdzie palono zwłoki zmarłych; tak bardzo pragnęła rozgrzać się przy ognisku. W tej dramatycznej chwili zaopiekował się nią tajemniczy mężczyzna - człowiek z rodu Ludzi Lodu...


"... nie trzeba magii, by pokierować czyimś sercem. Serce radzi sobie samo i rzadko wybiera najłatwiejsze drogi."

Zauroczenie, jak sama nazwa mówi, to książka o miłości. Dziewczyna, Silje, nieszczęśliwie zakochuje się w mężczyźnie nie tym, co powinna. Ów mężczyzna, niebezpieczny i silny, nie chcąc zranić dziewczyny stara się trzymać od niej z daleka. Jest to jednak trudne, bowiem przyciąga ich do siebie magiczna siła. Nieustannie o sobie myślą i śnią.
Ogólnie powiem tak- za harlequinami nie przepadam. Aczkolwiek... ten przypadł mi do gustu. Ciekawią mnie losy Silje, dzieci i przede wszystkim ludzi lodu. Ciekawi mnie tajemnica skrywająca się na szczycie gór, które Silje nazwała Krainą Cieni. Jest to miejsce, które ją przeraża i intryguje jednocześnie.
Poza romansem głównych bohaterów są również wątki naprawdę ciekawe (nie twierdzę, że potyczki miłosne był nieciekawe. Były, ale były również dość przewidywalne (ale i tak rumieniłam się i prychałam, to z zachwytu, to ze złości), a nad ponurymi przepowiedniami i przeszłością ludzi lodu wisi wciąż wielki znak zapytania). Nieco magiczne, nieco pogańskie i z całą pewnością tajemnicze.

Tajemnicza, właściwie tym słowem określiłabym całą książkę. Uważam, że kryje ona w sobie coś nieznanego, coś fascynującego, interesująco frasującego.
Jest to romans wpleciony w mroczną historię osadzoną w ciężkich czasach XVI wieku. Jest to początek 47 tomowej sagi.
Z pewnością niedługo zajrzę do biblioteczki mamy, na której to leży cała, od lat już nie ruszana seria i wezmę drugi tom.


Ocena: 7,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy