piątek, 2 stycznia 2015

6. Sekret Julii - Tehereh Mafi


Tytuł: Sekret Julii
Cykl: Dotyk Julii (tom 2)
Tytuł oryginału: Unravel Me 
Wydawnictwo: Otwarte/Moondirve 
Data wydania: 17 lipca 2013 
Liczba stron: 437
Opis:
„Nareszcie wiem, co muszę zrobić, wreszcie jestem gotowa pomóc, wreszcie mam wrażenie, że może tym razem będę w stanie utrzymać swoją moc pod kontrolą, i muszę spróbować. 
Więc cofam się chwiejnie. 
Zamykam oczy. 
I daję z siebie wszystko.” 
Kontynuacja bestsellerowej powieści Dotyk Julii, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Julia z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy i trafiają do Punktu Omega, przystani dla ludzi o szczególnych zdolnościach. Wreszcie są bezpieczni. Sielanka zakochanych trwa jednak krótko. Julia poznaje sekret, który może przekreślić ich wspólne marzenia o szczęściu…


"Wiedziałam, że słowa mogą ranić, ale nie wiedziałam, że mogą zabić."


Pierwszy tom Daru Julii średnio mi się podobał, drugi natomiast dosłownie wgniótł mnie w fotel.

Bohaterowie ★★★★, 5
W tym tomie autorka nie skupia się tylko na Julii i Adamie, ale również na Warnerze, Kenjim i innych mieszkańcach podziemnej przystani. Tu muszę zaznaczyć, że kompletnie zgłupiałam na punkcie Warnera i nieustannie wyczekiwałam momentów, w których się pojawi, tak jak dziecko wyczekuje deseru....

Fabuła ★★★
Przyznaje, że początkowo bardzo się nudziłam. Julia wciąż była mokrą, użalającą się nad sobą "kluchą", Adam zaczynał mnie irytować, akcja ograniczała się do podniesionego tonu rozmowy przy obiedzie. Potem było znacznie lepiej, wczułam się w historię i wszystko przeżywałam z taką samą intensywnością, co Julia.

Uczucia/ Romans ★★★★★
W pierwszym tomie kibicowałam Adamowi, bo jako jedyny potrafił okazać Julii czułość, był opiekuńczy, kochający. Natomiast w drugim tomie jestem całą sobą team Warner. 

W Dotyku Julii myślałam, że jest on świrem z rozdwojeniem jaźni, teraz uważam, że jest promykiem światła i księżycem życia. Poznałam go bliżej i bardzo polubiłam.
Ten tom, podobnie jak i poprzedni, przesycony jest emocjami i uczuciami. Jestem pewna, że gdybym przechyliła książkę na bok, to z kartek zaczęły by one powolutku wyciekać.

Zakończenie ★★★★
Ja nie wiem. Głupio tak chwalić i piszczeć jak mała dziewczynka, ale no co poradzę. Zakończenie było zbyt dobre i teraz mam problem, bo nie mam trzeciego tomu, a muszę go przeczytać.

Ogólne odczucia ★★★★★
Ogólnie to jestem jeszcze w fotelu i nie mogę się z niego wygrzebać. Ta książka nieźle mnie znokautowała. Nie potrafię na razie wziąć się za żaden inny tytuł. Strasznie przeżywałam postać Warnera i ogólnie no... nie chcę się bardziej pogrążać, więc powtórzę tylko, że kompletnie zgłupiałam na jego punkcie.

Ocena: ★★★★

1 komentarz:

  1. W mojej domowej biblioteczce już jest także widzę, że najwyższy czas zabrać się za tą serię! :) (jak skradnie moje serducho to też będę mieć nie lada problem, bo i w moim przypadku brak tylko trzeciej - ostatniej części)

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy